• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Woda w ogrodzie

Staw lub oczko wodne może być piękną ozdobą przydomowego ogrodu tylko wówczas, gdy zostanie starannie zaprojektowane. Nasi architekci zadbają o fachową realizację każdego zamówienia, dobiorą odpowiednie rośliny, które będą zachwycały właścicieli ogrodu o każdej porze roku, zaproponują takie rozwiązania, które będą wymagały niewielkich nakładów pracy.

Jedynym obowiązkiem właścicieli będzie karmienie ryb, co dla wielu osób jest właśnie największą przyjemnością w posiadaniu wodnego zbiornika w ogrodzie.

Projektowanie kaskad, stawów, oczek wodnych

Zarówno projektowanie, jak i budowa oczka wodnego, wymagają odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, dzięki którym późniejsza eksploatacja zbiornika będzie przebiegała bezproblemowo. Nasi architekci przy tworzeniu projektu biorą pod uwagę przyszłą lokalizację oczka – sprawdzają czy będzie odpowiednio nasłonecznione, czy w jego sąsiedztwie nie rosną drzewa. Gromadzą informacje na temat instalacji przebiegających w miejscu przyszłej budowy – bowiem gdy właściciele ogrodu chcą hodować w zbiorniku wodnym rybki, musi być on głęboki na co najmniej 1,5 m.

Przygotowując projekty oczek wodnych czy też stawów ogrodowych, nie można zapomnieć o nieodłącznym elemencie tego typu zbiorników, czyli roślinności. Są one bezdyskusyjną ozdobą, jednakże ich zadaniem jest także utrzymanie równowagi biologicznej w zbiorniku. Dobierając rośliny, nasi architekci dokładają wszelkich starań, by cała kompozycja pięknie się prezentowała i była łatwa w pielęgnacji. Aby utrzymać wodę w czystości, do każdego oczka montowany jest filtr. Ponad to w zbiornikach zakładane są także pompy zasilające fontanny czy małe strumyki oraz napowietrzacze.

Styl oczka wodnego czy stawu powinien być dostosowany do charakteru całego ogrodu. Zbiorniki o geometrycznych kształtach, abstrakcyjne rzeźby, kaskady wodne – odpowiednio dobrane mogą być ozdobą przydomowej zieleni, gdy jednak odstają od reszty, powodują wrażenie śmieszności. Romantyczne oczko wodne z leniwie płynącymi strumykami, ceramicznymi dzbanami będzie pięknie współgrało z elementami małej architektury ogrodowej, takimi jak altany czy mostki. W przestrzeń nowoczesnego ogrodu świetnie wkomponują się ozdoby o prostych kształtach, wykonanych z tworzywa, na powierzchni którego będą załamywać się promienie słoneczne.

Nasi architekci to kreatywny zespół doświadczonych ludzi z pasją. Decydując się na skorzystanie z usług firmy Ogrody Porosa, można mieć pewność, że każdy projekt oczka wodnego, który wyjdzie spod ręki naszego architekta, będzie integralną częścią i niewątpliwą ozdobą już istniejącego ogrodu. Nasza firma ma siedzibę w Poznaniu, ale ofertę kierujemy do klientów z całej Polski.