• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Funkcjonalna i estetyczna architektura ogrodowa

Odpowiednio dobrane drzewa, krzewy, czy też kwiaty sprawiają, że przestrzeń przydomowego ogrodu może stać się prawdziwym dziełem sztuki. W zależności od wielkości czy ukształtowania terenu, oprócz bogatej roślinności, można umieścić w ogrodzie elementy małej architektury. Mogą być one odrębną ozdobą terenu lub komponować się z roślinami – jak na przykład drewniane pergole oplecione pnączami. Właśnie piękno naturalnego surowca, jakim jest drewno powoduje, że konstrukcje wykonane z tego materiału cieszą się popularnością wśród właścicieli ogrodów.

Konstrukcje drewniane: pergole ogrodowe, altanki

Jeśli chcemy nadać swojemu ogrodowi romantycznego charakteru, mogą nam do tego posłużyć drewniane pergole. Można je ulokować wzdłuż alejek, jeśli mamy do zaaranżowania duży obszar, gdy teren jest mniejszy, konstrukcje lepiej będą się prezentować przy bocznych ścieżkach.

Pergole ogrodowe często służą za podporę roślin, dlatego powinny być zlokalizowane w miejscu dobrze nasłonecznionym. Mogą być też konstrukcjami wolnostojącymi lub przylegać do ścian budynku. Na życzenie Klienta nasi architekci mogą zaprojektować teren tak, by pergola stanowiła zadaszenie dla samochodu. Przy tworzeniu projektu ogrodu, w którym mają znaleźć się pergole, nasi architekci uwzględniają to, czy rośliny będą wyrastały z gruntu, czy donic. W zależności od preferencji Klientów, ten element małej architektury może być wykonany z metalu, plastiku czy z drewna. Największą popularnością cieszą się konstrukcje z tego ostatniego materiału – ważne jest by było one odpowiednio zaimpregnowane przeciwko działaniu czynników zewnętrznych – środkiem bezbarwnym lub kolorowym.

Kolejnym etapem w pracy naszych architektów, jest dobór odpowiednich roślin do obsadzenia pergoli. Mogą to być rośliny wieloletnie, jednoroczne oplatające drewno, jeśli natomiast Klient zdecydował się na większą konstrukcję, można na niej zawiesić doniczki z kwiatami o zwisających pędach.

Nasza firma zajmuje się projektowaniem oraz wykonaniem elementów, takich jak drewniane pergole ogrodowe, altany, ławeczki, czy też przepierzenia. Uwzględniając życzenia Klienta, możliwości terenu, gdzie drewniane elementy mają być zamontowane, a także własną kreatywność, przygotowujemy oryginalny, funkcjonalny projekt. Do jego realizacji używamy wysokiej jakości materiałów, mając przy tym na uwadze kwestie ekonomiczne – budżet inwestora. Oferowane przez nas altany czy pergole drewniane odznaczają się solidnością oraz znakomitą estetyką.

Jeśli zatem poszukujecie Państwo pomysłu na uatrakcyjnienie swojego ogrodu, bądź chcecie w nim stworzyć przyjazne oraz funkcjonalne przestrzenie, polecamy projekty z wykorzystaniem drewnianej architektury ogrodowej, autorstwa naszych architektów.