• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Nieodłączny element architektury ogrodowej.

Taras ogrodowy to miejsce relaksu, zabawy, spotkań na świeżym powietrzu. Jest nieoceniony zwłaszcza latem, gdy można spędzać na nim wolne chwile w otoczeniu zieleni, a jednocześnie blisko domu.

Tarasy ogrodowe z drewna i nie tylko – najciekawsze projekty

Dobrze zbudowany taras ogrodowy może być powodem do radości przez cały rok. Dlatego ważne jest, by projekt tej przydomowej oazy spokoju został wykonany solidnie i rzetelnie. Wybór rodzajów tarasu jest ogromny – warto więc sięgnąć po pomoc fachowca, który zestawi ze sobą odpowiednie materiały oraz rośliny, stworzy taki projekt tarasu, który będzie dobrze komponował się z otoczeniem i jednocześnie będzie zapewniał domownikom komfort użytkowania.

Nasi projektanci, w zależności od upodobań Klientów, mogą zaprojektować wiele rodzajów tarasów. Może to być na przykład miejsce będące łącznikiem domu z ogrodem.

Wszystko zależy od wielkości, usytuowania oraz oczekiwań właścicieli ogrodu. Tarasy różnią się także pod względem zastosowanych materiałów. Cenione są drewniane tarasy ogrodowe wykonane ze specjalnego gatunku drewna, odpornego na zmienne warunki pogodowe. Wiele osób decyduje się wyłożyć tarasy płukaną kostką brukową, deskami kompozytowymi, czy kamieniami – nasi projektanci proponują zawsze materiały dopasowane do stylu domu, ogrodu, a także możliwości finansowych właścicieli.

Taras ogrodowy to przestrzeń, która może być odkryta lub zadaszona. Zabudowane tarasy mają tę zaletę, że można z nich korzystać praktycznie przez cały rok. Uzupełnione o komplet mebli ogrodowych, mogą stać się dodatkowym pomieszczeniem w domu, przeznaczonym do relaksu i rodzinnych spotkań.

Projektując taras, należy wziąć pod uwagę proporcje domu i ogrodu. Wskazane jest, by powierzchnia była na tyle duża, by pomieścić stół i krzesła dla wszystkich domowników. Jeśli jednak marzy nam się organizacja przyjęć towarzyskich na ogrodowym tarasie, powinniśmy pomyśleć o nieco większym metrażu. Istotne jest także usytuowanie tarasu ogrodowego względem stron świata. O ile to możliwe, warto ulokować taras od południa lub południowego – zachodu. Takie położenie daje możliwość optymalnego wykorzystania promieni słonecznych przez cały dzień. Jednakże, jeśli ktoś jest zwolennikiem wypoczynku z dala od słońca, orientacja na wschód będzie dla niego korzystniejsza.

Nasza firma zajmuje się aranżacją terenów zielonych oraz projektowaniem elementów architektury ogrodowej. Wszystkie projekty tarasów uwzględniają potrzeby użytkowe, wizje estetyczne i możliwości finansowe Klientów. W toku długoletniej działalności, z naszej pracowni wyszły projekty różnego rodzaju tarasów. Nie straszne nam zaawansowane konstrukcyjnie projekty –w naszym portfolio znajdą Państwo przykłady realizacji, które były skomponowane z basenami czy oczkami wodnymi.