• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Z myślą o najmłodszych...

Od niemal 20 lat oferujemy kompleksową aranżację ogrodów prywatnych, a także zieleni publicznej. Bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje profesjonalnych architektów krajobrazu pozwoliły naszej firmie wypracować własny, nowoczesny styl oraz rozpoznawalną markę, która cieszy się uznaniem nie tylko w kraju, ale i za granicą – nasze realizacje można oglądać między innymi w Mediolanie, Paryżu czy Berlinie. Projekty wychodzące spod ręki architektów z naszej firmy są przemyślane, atrakcyjne i nowatorskie. W naszym portfolio znajdują się kompleksowe aranżacje ogrodów przydomowych, miejsc aktywnego wypoczynku oraz projekty zieleni publicznej, w których wykorzystano piękną, różnorodną roślinność, dopasowaną do otoczenia, a także elementy małej architektury, takie jak altany, stacjonarne grillownie i nie tylko. To gwarancja indywidualnego podejścia do Klienta, rzetelnego projektu oraz solidnego wykonania od lat zjednuje naszej firmie nowych, wiernych Klientów.

Projektowanie placów zabaw dla dzieci

Szczególne miejsce w działalności naszej firmy stanowi projektowanie placów zabaw dla dzieci. Tego typu realizacje to jedno z większych i ciekawszych wyzwań dla projektanta. Plac zabaw musi być bowiem funkcjonalny i bezpieczny, ale powinien też być atrakcyjny dla dziecka. Wszystkie te kryteria brane są pod uwagę w czasie tworzenia projektu placu zabaw. Nasi architekci dokładają wszelkich starań, by był on estetyczny i dobrze wkomponowany w otaczającą przestrzeń.

Projektowanie placu zabaw rozpoczyna się od analizy ukształtowania terenu. Uwzględnienie naturalnych walorów miejsca pod plac zabaw, pozwala na ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych elementów, które docelowo znajdą się na placu. Kolejnym krokiem w projektowaniu terenu rekreacji dla dzieci, jest dobór odpowiedniej nawierzchni. W porozumieniu z Klientem nasi projektanci dobierają podłoże, które spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest zgodne z obowiązującymi normami. Projektant określa tzw. krytyczną wysokość upadku w danym miejscu placu zabaw i pod tym kątem dobiera odpowiednią nawierzchnię – między innymi trawiastą, piaskową, korową, wiórową czy sztuczną gumową – wszystkie te materiały mają odpowiednio amortyzować ewentualne upadki dzieci.

Tworząc plac zabaw, architekci krajobrazu zawsze dobierają wyłącznie sprawdzone i doskonałe jakościowo urządzenia, które są atrakcyjne wizualnie i przede wszystkim bezpieczne. Zapewnia to dzieciom doskonałą zabawę, a rodzicom spokój. Nasi projektanci doskonale zdają sobie sprawę, że dobry plac zabaw to przestrzeń, która musi być funkcjonalnie zagospodarowana, nie tylko pod kątem dzieci, ale również rodziców. Dlatego każdy projekt placu zabaw wzbogacony jest o ławki, pozwalające rodzicom dyskretnie kontrolować radosne poczynania swoich pociech. Ławki usytuowane są w takich miejscach, z których opiekun ma dobry ogląd na cały plac zabaw, dzięki czemu może szybko zareagować w razie potencjalnego zagrożenia.

Projekt placu zabaw, na którym rozmieszczone są urządzenia i elementy małej architektury, jest następnie urozmaicany roślinnością, która z jednej strony pełni oczywiście funkcję ozdobną, z drugiej zaś stanowi praktyczną ochronę dla dzieci. Wokół placu można zasadzić drzewa, które w upalne dni będą dawały cień – zminimalizujemy w ten sposób ryzyko udaru spowodowanego zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi aranżacjami placów zabaw, które znajdują się na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych ofertą, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy służą pomocą i profesjonalnym doradztwem. Bogata wiedza oraz doświadczenie w połączeniu z pomysłami i oczekiwaniami Klientów, jest kluczem do tworzenia nowoczesnych, bezpiecznych przestrzeni dla dzieci i dorosłych.