• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Baseny i stawy - projektowanie

Możliwość kąpieli pod gołym niebem we własnym przydomowym ogrodzie to marzenie wielu osób. Tradycyjny basen czy jego ekologiczna wersja w postaci stawu kąpielowego? Niezależnie jaki projekt zbiornika wodnego chcecie Państwo zrealizować, nasi architekci zaproponują rozwiązania spełniające wszystkie surowe normy bezpieczeństwa.

Baseny ogrodowe - na co zwrócić uwagę?

Przy tworzeniu projektu, nasi architekci dobierają odpowiednią lokalizację dla basenu – miejsce to powinno być dobrze nasłonecznione, znajdować się z dala od liściastych drzew i krzewów. W zależności od preferencji Klienta, basen może być usytuowany na równi z trawnikiem lub wystawać ponad ziemię. Wówczas jest wykończony wodoodpornym drewnem, kamieniem lub płytkami. Nasi projektanci dbają o każdy detal zbiornika, także o jego otoczenie - powinno być ono wyłożone specjalnymi antypoślizgowymi panelami lub płytami kamiennymi, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Uwzględniając sugestie każdego z naszych Klientów, tworzymy projekty basenów ogrodowych, wkomponowanych zarówno w architekturę pobliskich zabudowań, jak i harmonijnie współgrających z otaczającym je naturalnym krajobrazem. Nasze projekty wyróżnia kreatywność – projektujemy baseny naziemne prostokątne, okrągłe, jak i zbiorniki o nieregularnych, finezyjnych kształtach. Jako doświadczeni architekci krajobrazu w niebanalny sposób kreujemy przestrzeń dbając o to, by realizowane przez nas budowy powstawały wyłącznie z wykorzystaniem materiałów od najlepszych i sprawdzonych dostawców.

Stawy kąpielowe – rozwiązanie w pełni zgodne z naturą

Stawy kąpielowe są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych basenów. Są to szczelne zbiorniki, w których stosuje się naturalne procesy samooczyszczania wody, jedynie delikatnie wspomagane chemicznie. Projektując stawy kąpielowe, nasi architekci tworzą niejako ekosystemy, które mają naturalnie czystą wodę, spełniającą najsurowsze zasady bezpieczeństwa – mogą się w niej kąpać nawet alergicy. W tradycyjnych basenach stosuje się chlor, w stawach kąpielowych jest on zastąpiony przez filtry roślinne z dodatkiem minerałów. Oczyszczają one wodę w zbiornikach w zupełnie naturalny sposób, bez zabójczej dla roślin chemicznej modyfikacji składu wody.

 

Podobnie jak w tworzeniu projektu basenu, architekci zajmujący się projektowaniem stawu kąpielowego przykładają dużą wagę do jego lokalizacji. Powinien znajdować się on bowiem w miejscu o dużym nasłonecznieniu, z dala od drzew, których spadające liście mogłyby zaburzyć jego zbilansowany ekosystem. Właściciele ogrodu powinni przeznaczyć pod budowę stawu kąpielowego zdecydowanie większy obszar, niż w przypadku basenu tradycyjnego. Wynika to z konieczności zagospodarowania przestrzeni służącej do oczyszczania wody. Choć budowa stawu jest mniej kosztowna od zbudowania basenu, przeszkodą w wielu wypadkach może okazać się zbyt mała działka.

Nasi projektanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz uwzględniając warunki przestrzenne przydomowego ogrodu, zaproponują Państwu projekt stawu kąpielowego lub basenu, który będzie optymalnym rozwiązaniem. Nasze biuro projektowe wyróżnia się na tle konkurencji indywidualnym podejściem do realizacji każdego z zamówień, ze szczególnym uwzględnieniem sugestii Klienta oraz budżetu przeznaczonego na inwestycję. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Klientów z Poznania i okolic.