• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Architektura ogrodowa dla łasuchów

Miejsca przeznaczone do grillowania, na stałe wpisały się już w krajobraz przydomowych ogrodów. Grill to nie tylko możliwość rozkoszowania się wyjątkowymi przysmakami na łonie natury, to także sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także okazja do relaksu. Gdy tylko aura temu sprzyja, właściciele przydomowych ogródków chętnie przenoszą rodzinne ucztowanie na łono natury.

Dlaczego warto wybudować grillownię?

Wielu zwolenników zadymionych przysmaków, spożywanych na świeżym powietrzu ogranicza się tylko do wyznaczenia miejsca do grillowania, ponieważ korzysta z przenośnego urządzenia. Gdy jednak planuje się częste spotkania w ogrodzie, uczty rodzinne w większym gronie, warto zainwestować w kamienny lub ceglany stacjonarny grill. Nasi architekci przy tworzeniu projektu zagospodarowania miejsca pod grillownię, zwracają szczególną uwagę na jej lokalizację – powinna być tak usytuowana, by dym który wytwarza grill, nie przeszkadzał ani domownikom, ani sąsiadom. Z jednej strony warto, by był on nieco oddalony od domu, z drugiej strony należy pamiętać o komforcie użytkowania. Przygotowując posiłki na świeżym powietrzu, część produktów czy naczyń będzie brana z domu, więc ta odległość nie powinna być zbyt duża.

Podłoże pod grill powinno być utwardzone na przykład w postaci betonowej wylewki. Nasi projektanci proponują różne materiały do wykończenia nawierzchni w tym miejscu – między innymi kostkę brukową lub kamienie. Klienci, którzy marzą o miejscu do gotowania na świeżym powietrzu, mogą wybierać wśród grilli murowanych otwartych lub z okapem. W zależności od preferencji Klienta, nasi architekci mogą zaproponować projekt grillowni będącej pod zadaszeniem, dzięki czemu uczty mogą odbywać się nawet w trakcie niepogody. Miejsce do grillowania powinno być także wyposażone w odpowiednie meble ogrodowe, które ułatwią przygotowanie potraw i pozwolą komfortowo spędzać czas po posiłku. Nasi projektanci na życzenie Klientów mogą zaprojektować cały kompleks, w którym znajdzie się blat roboczy na przygotowanie posiłków, miejsce na przechowywanie akcesoriów do gotowania. Blat może być wykonany z tych samych materiałów, co grill, ważne by był łatwy do utrzymania w czystości.

Dobierając materiał do budowy grilla, nasi projektanci starają się, by dobrze się on komponował z pozostałymi elementami architektury oraz elewacją domu. Najważniejsze, aby budulec był mrozoodporny i wodoodporny – dobrym rozwiązaniem jest wiec klinkier, naturalne kamienie, czy łupki granitu. Ruszt i palenisko to najważniejsze elementy grilla, dlatego powinny być wykonane ze stali kwasoodpornej lub kutej, tak by służyły właścicielom przez lata.

Nasza firma posiada olbrzymie doświadczenie w projektowaniu wszelkiego rodzaju elementów architektury ogrodowej. Nasi architekci, niezdecydowanym w temacie grillowni ogrodowych Klientom, są w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie, uwzględniające ich preferencje oraz możliwości finansowe.