• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Ogrody leśne, parki dworskie, ogród ze skarpą

Za intrygujące uznaje się krajobrazy, które nie wyszły spod ludzkiej ręki. Pozorny chaos, który jest działem matki natury, tak naprawdę jest przemyślanym i sprawnie działającym ekosystemem. Wielu posiadaczy przydomowych ogrodów chciałoby, aby ich domostwa okalały tereny wyglądające zupełnie, jak fragment leśnej polany, czy też naturalnie ukwieconej łąki.

Ogród naturalistyczny – uniwersalne piękno

Projektanci z naszej pracowni tworzą ogrody naturalne, wykorzystując zastane atuty terenu. Architekci dokładnie oceniają specyfikę obszaru, skład gleby – by móc przewidzieć potrzeby planowanej roślinności. Tworząc projekt ogrodu naturalnego planują ciągi komunikacyjne, które powinny naturalnie komponować się zresztą zieleni, a nie powinny być zbyt dekoracyjne. Nasi architekci spotykają się często w swojej pracy z działkami położonymi tuż przy lesie, na zboczach malowniczych pagórków – przy realizacji ogrodu naturalistycznego, wszelkie nieregularności terenu są atutem, obowiązuje swoboda w sadzeniu krzewów i kwiatów. Architekci wybierają takie gatunki roślin, by zapewnić bioróżnorodność - właściciele ogrodów naturalnych muszą pozwolić roślinom się rozprzestrzenić i nie powinni ingerować w ich kompozycję.

Wykorzystaj ogrodową skarpę

Właściciele ogrodów mierzą się czasem z dylematem, czy usunąć z ogrodu drobne urwisko - prace ziemne, takie jak wyrównywanie terenu, są czasochłonne oraz kosztowne. Naturalna, zastana już uprzednio w ogrodzie skarpa, stanowi twórcze wyzwanie dla niejednego architekta, planisty, jak i ogrodnika. Należy pamiętać o rozplanowaniu optymalnego kąta wzniesienia, tak by zapewnić komfortowe warunki do późniejszej pielęgnacji zasadzonych tam roślin.

Teren ze skarpą ma ogromny potencjał, jeśli chcemy założyć na nim ogródek skalny. Oddając projekt w ręce profesjonalistów, mogą mieć Państwo pewność, że każdy element obszaru będzie przemyślany, nie będzie to zbiór przypadkowych kamieni poprzesadzanych chaotycznie roślinami. Realizacje naszych projektantów wyglądają tak, jakby stworzyła je matka natura, bez ingerencji człowieka.

Ogród jak u babci

W wiejskim ogrodzie panuje dowolność – można w nim zasadzić zarówno rośliny ozdobne, jak i drzewa i krzewy owocowe. Ścieżki mogą być wysypane kamieniami polnymi, płot może być wykonany ze sztachet lub wikliny. Rustykalny charakter przejawia się także w zastosowaniu elementów małej architektury, takich jak drewniane, solidne meble, kwietniki. Nasi projektanci dokładają wszelkich starań, by spędzając czas w wiejskim ogrodzie, ich właściciele czuli się jak podczas wakacji, które niegdyś spędzali u babci na wsi.

Leśny zakątek przy domu

W projekcie ogrodów leśnych najważniejsze miejsce zajmują drzewa – to one dyktują warunki mniejszym roślinom. Kwiaty ozdobne źle znoszą brak światła, a co za tym idzie przegrywają w konkurencji z drzewami czy krzewami. Powierzając realizację ogrodu w lesie naszym projektantom, macie Państwo pewność że zastosują oni odpowiednie metody przygotowania gleby, dobiorą odpowiednie rośliny, tak by cieszyli się Państwo urokiem leśnego zakątku w okolicy własnego domu.

Powrót do tradycji – ogrody dworskie

Parki czy ogrody dworskie zawsze cechowały się funkcjonalnym projektem. Najważniejsze było efektowne wejście - jeśli na Państwa działce nie ma miejsca na aleję wjazdową, przy wjeździe na posesję można posadzić dwa monumentalne drzewa. Nasi architekci, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, zaproponują Państwu rozwiązania, które były stosowane w tradycyjnych dworkach - zasadzą róże, uznawaną za królową krzewów. Na Państwa życzenie ulokują ją przy elewacji domu, a także obok grządek warzywnych. Zamiast metalowych czy drewnianych płotów, w projekcie uwzględnią żywopłot z bukszpanu czy gradu, który będzie wyznaczał drogę do garażu lub oddzielał działkę od terenu sąsiadów. Nasi projektanci zadbają, by Państwa dom, jak dawne dworki, utonął w zieleni.

Zakładanie ogrodu naturalnego, dworskiego, czy leśnego warto powierzyć profesjonalistom. Architekci krajobrazu z naszej pracowni mają na koncie setki zrealizowanych ogrodów usytuowanych na skarpach, pagórkach, terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu. W swojej pracy tworzą kreatywne projekty zagospodarowania krajobrazu naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio!