• 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 11.jpg
  • 13.jpg
  • 102.jpg

Technologia w służbie natury

Nawadnianie to jedna z czynności pielęgnacyjnych, która decyduje o prawidłowym wzroście i rozwoju roślinności, a co się z tym wiąże – o urodzie całego ogrodu. Montaż automatycznego systemu nawadniania, to nie tylko komfort dla właściciela ogródka, ale przede wszystkim oznaka największej troski o przydomową zieleń.

Automatyczne nawadnianie ogrodów gwarantuje całą listę korzyści:

  • oszczędność wody,
  • precyzyjne podlewanie, uwzględniające potrzeby roślinności,
  • oszczędność czasu dzięki bezosobowej, zautomatyzowanej obsłudze.

Warto podkreślić, że systemy nawadniania są zgodne z obowiązującym obecnie trendem związanym z ochroną środowiska. Ekologiczny wymiar tej technologii wynika z mniejszego zużycia wody, w stosunku do innych sposobów podlewania roślin.

Obecnie największą popularnością cieszą się w pełni zautomatyzowane systemy nawadniania. W sterowniku można ustawić nie tylko pory i długość czasu podlewania, można także wyznaczyć dni tygodnia, w których system ma pracować oraz określić kolejność włączania i wyłączania się poszczególnych sekcji. Wielu właścicieli ogrodów programuje zraszacze na pracę w nocy, kiedy straty wody z powodu parowania są znacznie mniejsze. Bardziej zaawansowane technicznie systemy wyposażone są w specjalne czujniki (deszczu i wilgotności), dzięki którym system dostosowuje się do warunków atmosferycznych.

O montażu automatycznego systemu nawadniania warto pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu. Pozwoli to zaoszczędzić na samej instalacji. Nasza firma oferuje klientom merytoryczne wsparcie w zakresie doboru najważniejszych komponentów systemu nawadniania oraz świadczy usługi profesjonalnego montażu. Na podstawie wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia, tak dobieramy całą instalację, aby idealnie współgrała z naturalnymi i klimatycznymi warunkami danego ogrodu i otoczenia. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w zakresie konfiguracji i montażu automatycznych systemów nawadniania ogrodów

Dzięki bezpośredniej i długoletniej współpracy z uznanymi na całym świecie producentami, naszym Klientom możemy zaoferować w korzystnej cenie najnowocześniejsze systemy automatycznego nawadniania ogrodów, wykorzystujące najnowsze technologie. Staramy się być na bieżąco ze wszystkim nowinkami, śledzimy obowiązujące na całym świecie trendy, zarówno w architekturze krajobrazu, jak i w urządzeniach wspomagających pielęgnację ogrodów. Zachęcamy do kontaktu z naszymi architektami, zapraszamy do naszego biura w Poznaniu.